Naudinga žinoti 2015 04 21

Imu kreditą! Ką man siūlo įmonės?

patarimai

Šis dienoraštis skirtas papasakoti, kas nutinka, nusprendus paimti kreditą. Kaip išsirinkti ir ko paklausti? Sek Kristijono dienoraštį ir sužinok!

Kovo 11 d.

Tęsiu pasakojimą apie tai, kaip ėmiau paskolą. Vaiko kambario remontą suplanavome baigti iki vasaros, o kol kas intensyviai ieškau informacijos ir renkuosi kredito bendrovę. Praeitame įraše išsiaiškinau, kokiais kriterijais ją vertinsiu, o dabar pats metas pirmosioms „akis į akį“ patirtims.

Dalinuosi skaičiais. Mūsų šeimos mėnesio pajamos yra maždaug 1430 eurų. Iš jų šiek tiek didesnę dalį sudaro mano atlyginimas, todėl su žmona sutarėme, kad paskolą imsiu aš. Mano paskaičiavimais visam kambario remontui ir baldams prireiks apie 1500 eurų. Šią sumą norėčiau grąžinti per metus, tačiau tikiuosi konsultacijos ir patarimo iš kredito teikėjo. Jų pavadinimų kol kas neminėsiu, tačiau turbūt ir patys nuspėsite, apie ką eina kalba.

Pirmiausia aplankiau savo banko interneto svetainę. Čia randu nemažai informacijos apie vartojimo kreditus ir paskolos skaičiuoklę. Pasižiūriu, kokias sąlygas gaunu suvedęs savo norimą sumą ir išsimokėjimo terminą. Kadangi bankas yra pirmasis mano paieškų objektas, sąlygų kol kas nelyginu ir nevertinu. Paskolą galiu gauti ir internetu, per savo elektroninę bankininkystę, bei susisiekęs telefonu. Taip pat sužinau, kad renkantis tam tikros rūšies paskolą reikia sutuoktinio sutikimo, taip pat pažymos apie paskutinių 12 mėn. darbo užmokestį, darbo sutarties.

Toliau tikrinu vieną iš išsirinktų kredito bendrovių, teikiančių paslaugas internetu. Dėl sportinio intereso pasirinkau bendrovę, kuri užima nemažą rinkos dalį ir reklamuojasi kaip labai lietuviška įmonė. Bendrovė turi internetinę skaičiuoklę, todėl nieko nelaukdamas suvedu savo pageidavimus. BVKKMN - daugiau nei 80%. Oho, daug. Nematau galutinės sumos, kurią turėsiu grąžinti, bandau ieškoti prie sąlygų ir kitur puslapyje, tačiau niekur nerandu. Nusispjaunu ir atmetu šitą variantą.

Nusprendžiu pachatinti su kitos pasirinktos įmonės konsultantu. Prie interneto prisėdau vakare, jau šiek tiek po 21h, tačiau matau žalią indikatorių ir trumpai brūkšteliu, kokias sąlygas bendrovė gali pasiūlyti. Atsakymo sulaukiu praktiškai iš karto, konsultantė paklausia, kokiu būdu norėčiau sudaryti sutartį. Šį kartą nusprendžiu rinktis ne internetą, bet atvykimą į skyrių. Konsultantė dar pasitikslina, ar paskolą norėsiu gauti grynais, ar pervedimu ir tuomet atsiunčia trumpą informaciją apie mėnesio įmoką ir BVKKMN. Skaičiai primena banko siūlytas sąlygas, todėl dar pasiteirauju, kiek laiko užtruktų gauti paskolą, kokių dokumentų reikėtų ir atsisveikinu.

Toliau bandau išsiaiškinti, ar paskolą galėčiau gauti SMS žinute. Anksčiau minėtos bendrovės tokios paslaugos neteikia (sutartį galima sudaryti skambinant, o ne rašant žinutę), o su likusiais mano tyrimo subjektais – sudėtinga. Kai kurios mano pasirinktos įmonės pageidaujamos sumos suteikti negali, ji viršija jų teikiamų paskolų ribas. Kitose man nepatinka procesas. Paraišką kreditui gali pateikti SMS žinute, bet tam vis tiek reikėtų registruotis įmonės svetainėje, nes esu naujas klientas. Todėl nelabai matau prasmės paslauga naudotis telefonu, kai viską galiu pasidaryti iš karto internetu.

Atidedu pagal savo atrankos kriterijus sudarytą sąrašą į šalį ir dar apie 20 minučių papildomai ieškau informacijos internete. Padarau išvadą, kad verčiau likti prie pirminio plano. Kodėl? Nes paskolą SMS žinute dažniausiai teikia greitųjų kreditų bendrovės, o jų galutinė kredito kaina man yra per didelė. Taip pat jos dažnai neišduoda mano norimos sumos, o ir mano pirminis planas juk buvo kitoks. Su tokiais kriterijais kaip patikimumas, dydis, rekomendacijos ir pan.

Nusprendžiu griežtai laikytis susidėliotų kriterijų ir suplanuoju apsilankymą vienos bendrovės skyriuje. Sutartį sudaryti internetu kol kas yra mano B variantas, nes visgi skolinuosi pirmą kartą ir kalbantis su darbuotoja gali kilti klausimų, į kuriuos atsakymus norėsiu gauti iš karto.

Apie savo paieškų rezultatus einu pasakoti žmonai, o įspūdžiais iš vizito pasidalinsiu kitame įraše. Beje, gal jūs norite pasidalinti savo patirtimi? Kaip skolinatės: internetu, telefonu ar „gyvai“? Kokių patarimų turite?

„General Financing“ komentaras: 

Tam, kad paimtas kreditas netaptų nepakeliama finansine našta, reikia pasiskaičiuoti, jog visi mėnesio finansiniai įsipareigojimai kitoms kredito įstaigoms (bankams, lizingo bendrovėms ir pan.) neviršytų 40 proc. gaunamų pajamų. Kadangi vartojimo kreditas yra ilgalaikis įsipareigojimas, o sutartis dažnai sudaroma metams ar ilgesniam laikotarpiui, įvertinkite, ar tuo laikotarpiu gausite stabilias pajamas. Paprastai kredito bendrovės suteikia galimybę pasiskolintą sumą grąžinti ir anksčiau numatyto termino.

Jeigu planuojate pirkinius, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button