Naudinga žinoti 2018 02 12

Ilgasis savaitgalis – kur jį planuoja praleisti lietuviai?

laisvalaikis

Lietuvių pamėgtos mini atostogos, ilgasis savaitgalis, šįkart bus ypatingas – vasario 16-tąją paminėsime šimtąsias Lietuvos valstybės metines. Drauge su mūsų partneriu, „Beta Media“ grupe, pasidomėjome, kur lietuviai planuoja praleisti šį savaitgalį.

Sprendžia paskutinę minutę

Kaip ne vienerius metus pastebi „Beta Media“ grupės atstovai, ilgiesiems savaitgaliams retas lietuvis ruošiasi iš anksto. Dažniausiai per darbų gausą ir nuolatinį skubėjimą, apie artėjančius laisvadienius prisimenama likus gerai savaitei iki jų. Dažniausiai spontaniškai sprendžiama, kaip turiningai praleisti savaitgalį – ką nuveikti, pamatyti ar kur nukeliauti.

Tad ką gi lietuviai veikia?

Dalis žmonių ilguosius savaitgalius leidžia Lietuvoje – susitinka su draugais, keliauja aplankyti tolėliau gyvenančių giminaičių, skiria dėmesį šeimai, vaikams arba leidžia sau atsipūsti viename iš šalies kurortų – Palangoje, Druskininkuose, Birštone ir kt.

Nemažai lietuvių nepraleidžia progos apsilankyti specialiuose šventiniuose minėjimuose ar koncertuose. Šį savaitgalį šimtmečio renginių bus ypatingai gausu visuose Lietuvos miestuose. Pavyzdžiui, ieškokite arčiausiai jūsų esančių „Šimtmečio valstybingumo maršrutų“ ir nepraleiskite progos dar daugiau sužinoti apie Lietuvą, jos istoriją ir ją kūrusius žmones. Visus renginius pagal datą ir vietovę, rasite šiame kalendoriuje.

Vasario 16–18 d. ilgąjį savaitgalį vyks ir dar vienas smagus renginys – agurkais kvepianti stintų šventė. Tad daugybė lietuvių patrauks būtent į pajūrį.

Vis dėlto ne visi tautiečiai linkę švęsti valstybines šventes savo šalyje. Nemažai jų keliauja pasižvalgyti po netolimąjį užsienį. Ši tendencija prasidėjo prieš kelerius metus ir neatslūgsta iki šiol, netgi šiek tiek auga: po kaimynines šalis lietuviai keliauja ir su agentūromis, ir savarankiškai, bei praleidžia ten keletą dienų.

Didžiausios paslaugų pardavimo portalus Lietuvoje valdančios įmonės „Beta Media“ atstovų teigimu, prieš ilguosius savaitgalius išauga susidomėjimas kelionėmis į Latviją, Estiją, Lenkiją ar Baltarusiją.

Tautiečiai dažniausiai renkasi keliones, į kurias galėtų vykti drauge su visa šeima. Šiuo metu tarp populiariausių pasiūlymų – kelionės, kurių metu organizuojamos ne tik ekskursijos po miestus, bet ir pramogos vandens parkuose ar mokslo centruose.

Viena iš didžiausią susidomėjimą keliančių kelionių – į Lenkijos sostinę Varšuvą. Tai trumpa, tačiau labai įdomi kelionė – čia ir tėvams, ir vaikams yra ką nuveikti. Vienas laukiamiausių kelionės momentų – apsilankymas moderniame Koperniko mokslo centre, kuris vaikams palieka tik geriausius įspūdžius.

Tarp trumpų kelionių populiarios vis dar išlieka kelionės į Gardiną, pramoginės kelionės į Latviją ar Estiją.

Prieš ilguosius savaitgalius suaktyvėja ne tik kelionių, bet ir viešbučių užsienyje paieška – ji ypatingai populiari tarp tų, kurie mėgsta savo keliones planuoti savarankiškai ir vengia bendradarbiavimo su kelionių agentūromis.

„Beta Media“ atstovų teigimu, čia taip pat išlieka ta pati tendencija|: ieškoma ne itin brangių nakvynės pasiūlymų kaimyninėje Latvijoje ar Lenkijoje. Tiesa, mūsų tautiečiai ypač mėgsta poilsį su vandens ir pirčių malonumais – tokie poilsio paketai sulaukia didžiausio susidomėjimo.

Kiek kainuoja ilgieji savaitgaliai?

Nesvarbu, ar poilsiautų Lietuvoje, ar keliautų į užsienį, lietuviai savo atostogoms (nors ir labai trumpoms) taupyti paprastai nelinkę ir leidžia sau šiek tiek paišlaidauti. Vieni lepinasi poilsiu aukštesnės klasės viešbučiuose su vandens pramogomis, o ten nuvykę dar pasidovanoja sau vieną kitą papildomą procedūrą. Kiti renkasi ne pačias pigiausias, o tokias keliones, kuriose jie galėtų nesukti galvos dėl smulkmenų, atsipalaiduoti ir pamiršti darbus.

Tiesa, prisideda ir įvairios papildomos išlaidos: per šventes tautiečiai leidžia sau dažniau nueiti į restoraną ar įsigyti brangesnių maisto produktų, skiria daugiau pinigų vaikų pramogos ir kokybiškesniam laikui su šeima.

Pasak „Beta Media“, nemaža dalis klientų už ilgojo savaitgalio poilsį ir pramogas atsiskaito išsimokėtinai. Išleidžiamos sumos labai įvairios – nuo 50 iki kelių šimtų eurų. Kaip sako poilsio ir pramogų organizavimo specialistai, pastaraisiais metais ryškėja tendencija, kad lietuviai daugiau investuoja į kokybišką ir pilnavertį poilsį, naujus įspūdžius. Tuo tarpu lizingo paslauga leidžia suplanuoti atostogas tada, kai jų norisi, o atsiskaityti dalimis, nenuskriaudžiant šeimos biudžeto.

Jeigu planuojate atostogas, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button