Naudinga žinoti 2017 09 05

Idėjos tėvams – kaip suplanuoti įdomias atostogas moksleiviams

eugene neviarouski jxNWI  tbf0 unsplash v2

Nors mokslo metai dar tik prasidėjo, bet moksleivių tėvai jau studijuoja ne tik pamokų, bet ir atostogų tvarkaraštį. Rudens ir žiemos poilsis paprastai tampa rimtu galvosūkiu. Tėvai nenori, kad vaikai liktų namuose vieni ir dienas leistų prie televizoriaus, todėl ieško jiems įdomios veiklos, naujų įspūdžių ir dažnai tam renkasi trumpas keliones. Specialiai mūsų tinklaraščiui su partneriu parengėme idėjų moksleivių atostogoms.

Populiariausi – teminiai parkai šeimoms

Kadangi vis daugiau tėvų savo atostogų planus suderina su moksleivių atostogomis, ruoštis galima pradėti jau dabar. Po dviejų mėnesių lauks pirmosios rudens atostogos. Tam, kad nereikėtų nusivilti pasiūla paskutinę minutę, išsirinkti kelionės kryptį ir rezervuoti kelionę reikėtų jau dabar. Ypač jeigu ketinate keliauti populiariausiais maršrutais.

„West Expess Produktų grupės pardavimų vadovė Sigita Vaitelė sako, kad populiariausios moksleivių atostogų kryptys – „Legolendas“ bei „Disneilendas“.

Bene visų vaikų mėgstamos „Lego“ kaladėlės čia sugulę į milžiniškas pramogų zonas, kurioms sukurti panaudota daugiau nei 25 tūkst. kaladėlių. „Disneilende“ moksleiviai patenka į pasakų miestelį, kuriame laukia nuotykiai, atrakcionai, pasakų herojų karalystė. Spalvingi vaizdai, daugybė skirtingų pramogų – tikrai patiks pradinių klasių moksleiviams ir jų šeimoms.

Tropikai Europoje

Ieškantys per atostogas gero oro, tikrai įvertins „Tropical Islands“ parką. Jis įsikūręs 66 km nuo Berlyno. Milžiniškame, 360 metrų ilgio ir 210 metrų pločio, angare technologijų pagalba sukurtos tikros tropinės salos: įspūdingos skaidraus vandens lagūnos, baltas smėlis,  ošia tikros džiunglės, čiulba egzotiniai paukščiai, grakščiai vaikštinėja rožiniai flamingai.

„Ši tropikų sala – didžiausias vandens ir poilsio parkas po stogu Europoje.  Čia sukurtame Atogrąžų kaimelyje su tradiciniais Tailando, Borneo, Samoa ir Balio salų nameliais veikia didžiulis baseinas su 200 metrų ilgio smėlio paplūdimiu, Balio lagūna, fontanais ir dirbtiniais kanalais bei Atogrąžų mišku. Vandens parkas atidarytas ištisus metus, 24 valandas per parą. Tiems, kuriems čia nepakanka dienos, tropines naktis siūloma leisti parke įrengtame viešbutyje,“ – dar vieną idėją vaikų atostogoms siūlė S. Vaitelė.

Pašnekovės teigimu, ši pramogų oazė nustebins net ir daug ko mačiusius. Paties angaro kupolo viduje įrengtas didžiausias pasaulyje atogrąžų miškas po stogu, čia auga apie 50 tūkstančių įvairiausių medžių ir krūmų. O žaliuojančius bananus, mėsėdžius augalus, kavamedžius ir kitus egzotinius augalus parko lankytojai gali apžiūrėti leisdamiesi į kilometro kelionę miško takeliu.

Neatrastas pasaulis po žeme

Jeigu atostogų metu norisi poilsį derinti su nauda, kelionių ekspertai siūlo su moksleiviais keliauti į pažintines keliones. Tokios ypač patiks vyresnių klasių moksleiviams. Tėvai tokiu būdu gali parodyti vaikams, kad mokytis galima ne tik mokyklos suole.

„West Expess specialistė rekomenduoja aplankyti Liverpulyje (Jungtinė Karalystėje) esantį „Zip World Slate Caverns“ pramogų parką, kuris būtų puikus mokslo atostogų kelionės pavyzdys. Liverpulio gyventojai tvirtina, kad ši kelionė – epinė. Po žeme leidžiamasi lynais, virvių tiltais ir požeminiais tuneliais.

„Mėgstančių adrenaliną, laukia tikrai nemaža jo dozė, nes, siekiant įveikti 8 metrų prarają tarp uolų, teks keliauti plonutėliu lynu. Kai jau atrodys, kad kelias sėkmingai įveiktas, atsivers laiptai į dangų. Ir tai tik keletas išbandymų, laukiančių kelionėje po žeme,“ – intriguojančių detalių apie kelionę atskleidė S. Vaitelė.

Ji atkreipia dėmesį, kad, susiruošus į šį parką, būtina pasirūpinti tinkama apranga, nes temperatūra čia visus metus siekia vos +10 laipsnių. Beje, į parką po žeme įleidžiami vaikai nuo 10 metų.

Mokslas gali būti įdomus

Kaimyninėje Lenkijoje yra vienas moderniausių pasaulyje mokslo centrų – Varšuvoje įsikūręs Koperniko muziejus. 22 000 m2 muziejaus erdvės neleis nuobodžiauti nė akimirkos. Kūrėjai stengėsi, kad vaikai į mokslą pažiūrėtų ne kaip į nuobodų, bet kaip į patrauklų dalyką.

„Muziejaus ekspozicijos suskirstytos temomis: „Civilizacijos šaknys“, „Robotai“, „Re:karta“, „Žmogus ir aplinka“, „Šviesos zona“, „Judesys“, „Planetariumas“ ir pan. Lankytojai turi puikią galimybę įsijausti į konstruktoriaus vaidmenį, gali patys pagaminti elektrą tiesiog mindami dviratį, įvertinti savo emocinį intelektą ar baimės lygį, groti instrumentu be stygų, išbandyti poilsį vinių lovoje ar žemės drebėjimą, prilygstantį 6 balams,“ – idėją trumpoms ir nebrangioms šeimos atostogoms siūlo pašnekovė.

Poilsio kelionės rudenį – gerokai pigiau

Kelionių ekspertai rekomenduoja planuojant atostogas pasidomėti ir poilsiu kitų šalių kurortuose. Skaičiuojama, kad dabar kelionės pasiūlymai bene trečdaliu pigesni už tuos, kurie siūlomi sezono piko metu.

Rudenį šeimos poilsiui ypač tinka Turkija ar Egiptas: daug saulėtų dienų, bet karštis nevargina, jūra vis dar šilta. Pramogų vaikams bus tiek viešbučiuose, tiek nedidelėse ekskursijose. Į jas keliauti taip pat bus lengviau, nes sumažėjęs žmonių srautas ir oro sąlygos palankesnės.

Tėvai, organizuodami moksleivių atostogas, nepamiršta ir savo poilsio, dažnai renkasi keliones su  „viskas įskaičiuota“ paketu. Juk mamos nori laiką leisti su savo vaikais, o ne rūpintis šeimos maitinimu ar kambarių tvarkymu.

Jeigu jau lankėtės minėtose šalyse, S. Vaitelė siūlo dar vieną kryptį – Kanarų salas. Oro temperatūra rudenį ten siekia +23–25 laipsnius šilumos, galima maudytis vandenyne. Išsinuomojus automobilį Tenerifėje galima pakeliauti po salą ar nuvykti į įspūdingąjį „Loro“ parką bei „Siamo“ vandens pramogų parkus.

Įvairios kelionės – puikus būdas vaikams panaudoti mokykloje įgytas žinias, pavyzdžiui, užsienio kalbos, geografijos ir tuo pačiu mokytis naujų dalykų.

Jeigu planuojate atostogas, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button