GFB komanda 2018 10 10

„General Financing“ „veidai“ regionuose – pardavimų ir prekybos vadovai

helloquence 5fNmWej4tAA unsplash

Įmonės centrinis biuras įsikūręs Vilniuje, tačiau norime būti arčiau savo partnerių, kurių turime daugiau kaip 1000. Sėkmingą partnerystę, pasiskirstę regionais, mezga mūsų kolegos – Regiono pardavimo ir prekybos palaikymo vadovai. Vakarų regione darbuojasi Mindaugas Baliutavičius, Kauno regioną iš Žeimanto Strakausko perima Indrė Stankutė-Stankevičienė, o Aukštaitijos regione dirba Dainius Jasiulis.

mlsama

Darbo dienos – be rutinos

Aukštaitiją kuruojantis Dainius sako, kad šioje pozicijoje kiekviena diena pasižymi įvairove ir tokio dalyko kaip „įprasta darbo diena“ – tiesiog nėra.

Pirmadienį susidėliojęs darbų planą, Panevėžio biure per savaitę jis praleidžia 1,5 dienos, o kitą laiką skiria susitikimams su partneriais ar jų darbuotojais.

„Pagrindiniai darbai, kuriuos dirbu: bendradarbiavimo sutarčių pasirašymas, partnerio darbuotojų konsultavimas, komercinių pasiūlymų paruošimas, sąlygų paskaičiavimas ir naujų tarifų sukūrimas / pajungimas, rinkodarinių ir prekybinių akcijų organizavimas, partnerių vizitavimas santykių palaikymui ir daug daug kasdieninių skambučių iš partnerių su įvairias klausimais“, – vardijo Dainius.

Rugpjūtį prie „General Financing“ prisijungusi Indrė taip pat pasakoja, kad Kauno biure užtrunka neilgai. Daugybę reikalų sutvarko važinėdama automobiliu, nuolat vyksta aplankyti partnerių.

Mindaugas savo dieną pradeda nuo el. laiškų ir praėjusios dienos finansinių bei kitų rezultatų peržiūros. Tuomet prasideda darbas su partneriais, vizitų derinimas, komerciniai pasiūlymų ruošimas ir t.t. Didelė darbo dalis vyksta kelyje, vykstant pas esamus ir potencialius partnerius.

Regiono vadovas yra lyg įmonės „veidas“

Dainius pabrėžia, kad Regiono pardavimo ir prekybos palaikymo vadovas visų pirma yra įmonės „veidas“ regione. Tai žmogus formuojantis įmonės įvaizdį naujų ir esamų partnerių akyse.

Kokios savybės reikalingos šioms pareigoms? „Žmogus turi būti stiprus psichologas, pasižymintis analitiniu mąstymu ir turintis didelį žinių bagažą ne tik finansų, bet ir prekybos-paslaugų srityje“, – vardijo Dainius, paminėdamas, kad komunikabilumas yra jau savaime suprantamas.

Vakarų regiono vadovas Mindaugas pritaria, kad jo ir kolegų darbe labai svarbus bendravimas.

„Regiono įmonių savininkai, vadovai ir jų darbuotojai vertina atvirą, paprastą ir nuoširdų kontaktą su jais. Tenka rasti kalbą su skirtingais žmonėmis ar net kartomis, pavyzdžiui, regione įmonių savininkai ar vadovai dažnai yra vyresni žmonės, o jų darbuotojai bei klientai – daugiausiai jaunimas.

Užmegzti ryšius pavyksta, kai partneriai mato, kad tu tiki tuo, ką darai, tau patinka. Be to, jie žino, kad gali manimi pasikliauti ir susisiekti (gauti patarimą, konsultaciją) praktiškai bet kuriuo jų darbo metu, t. y., nuo 8 iki 20 val., įkaitant savaitgalius ir švenčių dienas“, – apie nuolatinį ryšio palaikymą su partneriais pasakojo Mindaugas. Jis įmonėje dirba jau septintus metus.

Kaip pastebėjo Indrė, skirtingą „priėjimą“ reikia atrasti net taikantis prie regiono: „Nors pradėjau dirbti neseniai, bet pastebiu, jog skiriasi net Kauno ir Kauno regiono partneriai. Regione žmonės šiek tiek žemiškesni, paprastesni, vertina nuoširdų dėmesį ir pokalbį. Kaune partneriai labiau orientuojasi į faktus ir ryšio megzti nesiskubina“.

Indrė priduria, kad šioje darbo pozicijoje itin svarbi empatija bei mokėjimas klausyti: „Ne veltui turime dvi ausis ir tik vieną burną“.

Iššūkiai ir motyvacija

„Mane visada, tiek gyvenime, tiek darbe motyvuoja nauji iššūkiai ir savirealizacijos galimybės. Ne paslaptis, kad dirbame itin konkurencingoje rinkoje, todėl privalome „laikyti ranką ant pulso“, operatyviai reaguoti į pasikeitusią situaciją.

Ypatingai darbe su svarbiais partneriais yra vertinamas asmeninis kontaktas ir papildomos sukuriamos vertės, kurias galime pasiūlyti kaip įmonė, be komercinių sąlygų“, – pasakojo Dainius, su „General Financing“ dirbantis jau ketverius metus.

Jis pabrėžia, kad kasdieniame darbe praverčia didelė asmeninė prekybinė ir derybų patirtis, taip pat itin naudingi „General Financing“ organizuojami mokymai. Būtent galimybė mokytis, semtis patirties iš „General Financing“ darbuotojų itin svarbi ir partneriams.

Dainius pasakoja, kad kiekviena įmonė ir / arba jos padalinys yra skirtingi, skiriasi jų veiklos ir poreikiai, pageidavimai, lūkesčiai, kuriuos reikia įvertinti, pasverti galimybes ir siekti bendrų rezultatų „win-win“ principu.

Kaip sako Mindaugas, bene dažniausias iššūkis – potencialų ir / ar esamą partnerį prikalbinti produktyviam bendradarbiavimui. Tai dažniausiai pavyksta nuolat su jais bendraujant, siūlant įvairias abipusiai naudingo bendradarbiavimo galimybes. Tiesa, regione partnerių ir jų skyrių skaičiuojama ne dešimtimis, o šimtais, tad panašių iššūkių – daugybė.

Indrė pabrėžia, kad šiame darbe jai patinka lankstumas ir tai, kad laiką planuoja ji pati. „Motyvacija, manau, laikui bėgant kinta, bet šiai akimirkai negaliu atsidžiaugti, kad dirbu tokioje įmonėje ir kolektyve, kurio laukiau, ko gero, kokius 5 metus“, – kelių mėnesių patirtį „General Financing“ apibendrino ji.

Ryšys su kolegomis

GF naujokė Indrė šypsosi ir sako, kad stengiasi įsivaizduoti, kad tiesiog sėdi biure asmeniniame kabinete, o kai nori „nueiti“ ir ko nors paklausti – skambina. Taip ji mezga ryšius su kolegomis, nors jie ir dirba kituose miestuose.

Dainius pasakoja, kad intensyviai derina reikalus internetu ir telefonu tiek su Komercijos departamentu, tiek su kitais kolegomis, tad kartais nuotolio nė nesijaučia. Žinoma, apsilankymai ir gyvi pabendravimai centriniame biure kiekvieną mėnesį – itin laukiami.

Kaip minėjo Regionų pardavimo ir prekybos palaikymo vadovai, jiems daug laiko tenka praleisti kelyje. Mindaugas šį laiką išnaudoja ir pokalbiams su kolegomis: „Susiskambinu su kolegomis iš kitų regionų bei dirbančiais centre. Taip ir palaikome tarpusavio kontaktą, pasidaliname patirtimi“.

Daug bendraujantys, daug važinėjantys ir sugebantys suderinti daug skirtingų poreikių – štai tokie „General Financing“ Regiono pardavimo ir prekybos palaikymo vadovai. 

 

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button