Naudinga žinoti 2017 07 20

Estetinė chirurgija kuria dirbtinį ar puoselėja natūralų grožį?

plastine

Kiekvienas žmogus nori būti gražus ir nejausti psichologinio diskomforto dėl fizinių trūkumų, kurie atsiranda dėl traumos, amžiaus ar kitų veiksnių. Apie estetinės chirurgijos poreikį, sklandančius mitus ir naujausias tendencijas mūsų tinklaraščiui papasakojo partnerio estetinės chirurgijos klinikos „GP klinika“ vadovas ir chirurgas Gintaras Papečkys.

„Gražiame kūne – graži siela“ – tūkstančius metų aktualus siekis

Pokalbio pradžioje G. Papečkys primena, kad žmonės būti gražūs norėjo visais laikais ir išorinį grožį netgi siejo su vidiniu. Tą patį dabar atlieka estetinė chirurgija – sprendžia skirtingas žmonių problemas – fizines ir psichologines.

„Šaliname įgimtus kūno estetinius trūkumus, sprendžiame problemas, kurias sukelia amžiaus pokyčiai kūne ir veide, bei taip padedame atsikratyti pacientų psichologinių problemų ir diskomforto. Žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą ir kartais tai lemia viską: asmeninius santykius, karjerą“, – darbo specifiką atskleidžia gydytojas.

Papečkys pasakoja, kad žmonės į estetinės chirurgijos specialistus kreipiasi dėl pačių įvairiausių kūno ar veido problemų. „Vienas žmogus turi atlėpusias ausis ir nori jas pakoreguoti, kitam yra užkritę akių vokai, kurie trukdo regėjimui ir bendrai veido estetikai, dar kitas turi kreivą nosį, kurią pakoregavus, pasikeičia viso veido proporcijos. Kažkas galbūt numetė daug svorio, tačiau liko kaboti oda, kuri savaime niekur neišnyks ir tik plastinė chirurgija padeda ją pašalinti. Moterys dažnai kreipiasi dėl krūtinės problemų: vienos jos visai neturi, o kitos turi tokią didelę, kad sukelia ne tik estetines, bet ir fizines problemas – didžiulis svoris kenkia nugarai, atsiranda skausmai, iššutimai ir t.t.“ – apie pacientų patirtis pasakoja chirurgas.

Pašnekovas pabrėžia, kad dabar gyvename tokiame pasaulyje, kai sėkmė labai priklauso ir nuo išvaizdos. Be to, gerėja gyvenimo kokybė, ilgėja jo trukmė ir žmonės ilgiau išlieka darbingi bei aktyvūs. Dėl šių priežasčių estetinė chirurgija kasmet vis labiau populiarėja ir ja naudojasi vis daugiau žmonių. Tiesa, Lietuvoje dauguma apie atliktas operacijas ir procedūras niekam nepasakoja, todėl atrodo, kad retas naudojasi estetinės chirurgijos paslaugomis – tačiau tai yra netiesa.

Ar egzistuoja estetinės chirurgijos mados?

Gydytojas G. Papečkys patvirtina, kad kūno estetikoje mados yra. Tačiau specialistas pabrėžia, kad ne visi pacientų norai yra pildomi. Jeigu žmogus turi nerealius lūkesčius ar operacijos jam akivaizdžiai nereikia, chirurgas nesutiks jos atlikti.

Be madų egzistuoja ir mitai apie plastinę chirurgiją. Juos dažniausiai sukuria žmonės, kurie nėra su ja susidūrę, nieko apie tai nežino. Jie kelia nepagrįstas baimes ir formuoja požiūrį, kad tie, kurie naudojasi plastikos chirurgų paslaugomis, yra tušti ir pavergti grožio kulto.

Chirurgas su tuo nesutinka: „Nieko blogo norėti gražaus kūno. Juk rūpinamės plaukų, nagų, odos grožiu. Pasaulyje plastinė chirurgija yra labai įprasta ir ja pasinaudoję žmonės to neslepia, o Lietuvoje dar gajus žmonių požiūris nuo sovietinių laikų, kuomet estetinė chirurgija buvo laikoma tarsi nereikalinga ir net nepadoria. Vis dėlto šis požiūris pamažu keičiasi.“

Gydytojas atkreipia dėmesį, kad aplinkos estetika žmones labai teigiamai veikia, kelia nuotaiką, didiną darbingumą, skatina pasididžiavimą ir pan. Tas pats yra ir su kūno grožiu, kuris sukelia tokius pat jausmus pačiam žmogui, kad jis jaustųsi gerai viduje, išaugtų jo pasitikėjimas savimi. Tai itin aktualu ir vyresniems žmonėms, kad jie savęs „nenurašytų“. Jie yra pavyzdys jaunesniems. Jeigu vyresnis žmogus pagal amžių atrodo gražiai, energingai, jis ne tik pats jaučiasi gerai, bet ir aplinkinius veikia teigiamai.

Dar vienas gajus mitas – estetinė chirurgija yra prieiname tik dideles pajamas turintiems žmonėms. Vis dėlto tai yra netiesa, nes su MEDLIZINGO paslauga galima atsiskaityti už procedūras išsimokėtinai. Kaip minėjo chirurgas, tai yra investicija ne tik į savo išvaizdą, bet ir į geresnę savijautą.

3D modeliavimas padeda įsivaizduoti procedūros rezultatą

Modernūs metodai estetinėje chirurgijoje padeda pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Pavyzdžiui, estetinės chirurgijos klinikoje „GP klinika“ šiuo metu naudojama nauja šveicarų technologija – 3D modeliavimas „Crisalix“ programa. Konsultacijos metu, dar iki operacijos modeliuojamas žmogaus veidas, krūtinė ar kita kūno dalis, kaip ji galėtų atrodyti po operacijos. Tai labai padeda pacientui geriau suprasti, kokie galimi operacijos rezultatai, padeda tinkamai pasirinkti tarp kelių galimų variantų. Gydytojams tai labai palengvina darbą, nes programa leidžia lengviau paaiškinti žmogui jo norimos operacijos galimus rezultatus. Pacientai daug realiau viską įsivaizduoja ir nesusikuria klaidingų įspūdžių savo vaizduotėje.

Papečkys atskleidžia ir populiarėjančią estetinės chirurgijos tendenciją: žmogaus nuosavų riebalų ir kamieninių ląstelių persodinimą. „Ši regeneracinė medicina padeda išspręsti daug problemų, susijusių su raukšlių lyginimu, odos jauninimu, skaistinimu. Žmogus atjaunėja pasinaudodamas savais resursais: naudojamos ląstelės, kurios išgaunamos iš riebalinio audinio ir specialiai apdirbamos, o vėliau suleidžiamos tam pačiam žmogui, kad padėtų natūraliai atlikti atsinaujinimo funkciją. Šiuo metu regeneracinė medicina pasaulyje įgauna pagreitį ir daugybė žmonių, kurie žiūri skeptiškai į operacijas ar dirbtinius audinių užpildus, ima atsigręžti būtent į šį naują, modernų metodą.“

Vyrai gražinasi taip pat dažnai, kaip ir moterys

Įprasta manyti, kad moterys dažniau naudojasi plastikos chirurgų paslaugomis, tačiau gydytojas šypsosi sakydamas, kad paskutiniu metu labai aktyvūs ir vyrai. Tai lemia jų natūralus poreikis visuomet atrodyti gražiai, pasitempti prieš save ir aplinkinius.

Kai žmogus nusprendžia kreiptis į estetinės chirurgijos specialistus, vyksta aktyvus bendradarbiavimas: gydytojo pareiga paaiškinti visus su operacija susijusius niuansus, pateikti kelias galimas alternatyvas ir savo rekomendacijas,  atsakyti į klausimus, dažnai netgi sugriauti mitus, o pacientas pats turi pasirinkti, kuris sprendimas jam priimtiniausias.

Jeigu norėtumėte pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga, daugiau skaitykite čia.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button