Naudinga žinoti 2017 06 05

Esate susituokęs (-usi)? 5 svarbūs dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti

Sutuoktiniai

Naujosios Lietuvos banko taisyklės, kurios nustato, kaip turi būti vertinamas susituokusių žmonių kreditingumas, įsigaliojo prieš daugiau nei metus, tačiau daugeliui žmonių jos vis dar tampa staigmena, kai prireikia pirkti lizingu arba sudaryti vartojimo kredito sutartį. Iš savo klientų klausimų apie tai, kaip vertinamas susituokusių žmonių kreditingumas, sulaukiame taip pat gana dažnai, todėl norime dar kartą trumpai priminti svarbiausius dalykus, kuriuos būtina žinoti kiekvienam.

Kaip vertinamas jūsų kreditingumas, jeigu esate susituokęs (-usi)?

Jeigu esate susituokęs (-usi), finansų įstaiga, prieš jums sudarant sutartį, privalo įvertinti jūsų ir jūsų šeimos kreditingumą.

Jei vertinatės be sutuoktinio ir sudarote sutartį asmeninėms reikmėms, vartojimo kredito bendrovė, vertindama jūsų kreditingumą, tikrina, ar, sudarant vartojimo kredito sutartį:

- jūsų mėnesio įmokos dydis pagal visus jūsų ir bendrus šeimos įsipareigojimus dėl vartojimo kreditų sudaro ne daugiau kaip 20 proc. jūsų pajamų;

- jūsų mėnesio įmokos dydis pagal visus kitus jūsų ir bendrus šeimos įsipareigojimus finansų įstaigoms sudaro ne daugiau kaip 40 proc. jūsų pajamų.

Vertinant sutuoktinį – reikalingas sutikimas tvarkyti asmens duomenis

Norint pasirašyti pirkimo išsimokėtinai arba vartojimo kredito sutartį, kreditingumo vertinimas yra būtinas. „General Financing“ ir kai kurios kitos vartojimo kredito bendrovės kreditingumo vertinimą atlieka automatizuotai, t.y. tą padaro sistema, o atsakymą gaunate per kelias minutes.

Tam, kad ši sistema galėtų gauti duomenis iš įvairių registrų ir duomenų bazių, reikalingas jūsų sutikimas tvarkyti asmens duomenis. Tuo atveju, kai vertinamas jūsų sutuoktinis (-ė), jis arba ji taip pat turi tokį sutikimą pasirašyti.

Pasirašyti sutikimą tvarkyti asmens duomenis galima internetu. Jums reikės patvirtinti savo asmens tapatybę elektroniniu parašu arba prisijungus prie internetinės bankininkystės. Svetainėje www.gfbankas.lt taip pat galima užsisakyti kurjerį, kuris pristatys sutikimą ten, kur patogu jums, ir beliks tik padėti parašą.

Pasirašyti sutikimą tvarkyti asmens duomenis jūs ir jūsų antroji pusė visuomet gali ir bet kuriame „General Financing“ skyriuje.Kas tikrinama kreditingumo vertinimo metu?

Kreditingumo vertinimo metu iš klientų surinkti duomenys yra tikrinami įvairiuose registruose (pvz.: „Sodros“, Registrų centro Gyventojų registro, skolininkų administravimo informacinių sistemų ir paskolų rizikos duomenų bazės, kuri yra administruojama Lietuvos banko).

Galimybė gauti kreditą ir jį grąžinti vertinama atsižvelgiant į gaunamas pajamas, gyvenamąją vietą, vaikų skaičių, turimus papildomus įsipareigojimus (kitus kreditus ir kt.), kredito istoriją (ar praeityje turėjo kreditų ir kaip sėkmingai juos grąžino) ir kitas reikšmingas aplinkybes.

Galite gauti ir neigiamą atsakymą

Neigiamą atsakymą dėl kreditavimo galite gauti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti nepakankamos pajamos, įsiskolinimas kitoms įstaigoms, per trumpas darbo stažas paskutinėje darbovietėje, bloga asmens kredito istorija ar kitos priežastys. Reikia nepamiršti, kad kreditas gali būti suteikiamas nuolatines pajamas ar išmokas gaunantiems Lietuvos piliečiams, o mokumo vertinimas atliekamas remiantis tik oficialiais duomenimis, todėl ir jūsų pajamos turi būti oficialios.

Gavus neigiamą atsakymą, pakartotinį kreditingumo vertinimą patariame atlikti po mėnesio. O jeigu problema buvo dėl per trumpo darbo stažo, tuomet kreiptis pakartotinai patartina išdirbus 4 mėnesius naujoje darbovietėje.

Kaip tikrinamas statutinių pareigūnų kreditingumas?

Reikalingas statutinio pareigūno pažymėjimas ir  oficiali pažyma iš darbovietės apie 4 mėnesių uždarbį. Taip pat tinka pažyma iš banko su banko antspaudu ir atsakingo banko darbuotojo parašu. Klientas turi pristatyti pažymą, statutinio pareigūno pažymėjimą, tuomet atliekamas kreditingumo vertinimas, gaunamas atsakymas ir apie tai pranešama klientui. Prieš suteikiant kreditą, papildomai atliekamas dar vienas kreditingumo vertinimas.

Jeigu turite papildomų klausimų apie kreditingumo vertinimo procesą arba finansavimo paslaugas, kreipkitės į bet kurį „General Financing“ klientų aptarnavimo skyrių, tel. 1851 arba el. paštu. Mielai patarsime!

Gauk pasiūlymą
bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button