GFB komanda 2017 08 09

Diena „General Financing“ klientų aptarnavimo skyriuose

V

Klientai sveikinasi gatvėje, užsuka paplepėti ir dėkoja už sėkmingai išspręstas finansines problemas – „General Financing“ klientų aptarnavimo skyriuose dirba tikros profesionalės! Turime darbuotojų, kurios dirba 9-erius metus! Šiame tinklaraščio įraše „pasisvečiuosime“ keliuose skyriuose, kurių „General Financing“ iš viso turi 18.

Gera dienos pradžia = gera diena

„Man svarbu teigiamai nusiteikti, tada ir diena būna gera“, – šypsosi Kauno PC MEGA skyriuje dirbanti Laura. Ji pasakoja, kad darbo dienos pradžioje atveria duris klientams, jungiasi prie darbinių sistemų ir laukia pirmųjų klientų.

Aušrinė priduria, kad aptarnauja ne tik užsukančius klientus – daugybė jų skambina telefonu iš visos Lietuvos dėl įvairių konsultacijų ir sutarčių sudarymo.

O Jurgita sako, kad ir tuo darbai nesibaigia: jos konsultuoja klientus internetu („live chat“), atsakinėja į klientų el. laiškus ir perskambina klientams, jeigu buvo sulaukta užklausos. Taigi darbų gausu, bet merginos šypsosi – aktyvus, dinamiškas darbas yra vienas šios pozicijos privalumų.

Klientus mylinti komanda

Teiraujamės merginų, kas labiausiai patinka šiame darbe? Laura nedvejodama sako, kad komanda. „Pati labai mėgstu bendrauti, padėti kitiems. Labai smagu, kai iš kolegų sulaukiu paramos visose situacijose, kad pakelia nuotaiką. Juk bendraujant su žmonėmis reikia įveikti įvairiausių iššūkių – labai smagu, kai užsukęs piktas klientas išeina su šypsena. Tai savotiškas savęs ugdymas ir puikus būdas tobulėti“, – pasakoja ji.

Aušrinei ir Jurgitai mieliausias bendravimas su klientais ir žinojimas, kad gali jiems padėti – rasti geriausią finansavimo sprendimą jų tikslams įgyvendinti. „Patinka tas jausmas, kad gali padėti žmogui tiesiog paprasta, išsamia, profesionalia konsultacija. Kai klientas ateina (skambina) susirūpinęs, sunerimęs ar net piktas vienu ar kitu klausimu, o išeina (baigia pokalbį) nusiraminęs ir gerai nusiteikęs“, – sakė Jurgita.

Karolina džiaugiasi, kad kiekviena diena yra kupina veiksmo ir vis kitokia, nes klientai atsineša savo skirtingas istorijas, situacijas, kurias įdomu spręsti kartu.

Atsidėkoja gražiais žodžiais ir skanėstais

Jurgita prisimena istoriją, prajuokinusią ir ją, ir klientę: „Skyriuose dirbame po vieną, o šalia darbo stalo kabo dideli plakatai su Benediktu Vanagu. Viena klientė pajuokavo, kad smagu dviese su Benediktu Vanagu dirbti! Aš atsakiau, kad tikrai smagu, pasiplepame :) Ir dabar dažnai į plakatą pažvelgusi nusišypsau ir mintyse paklausiu: „Kaip nusiteikę, mano kolega, šiandien dirbsime,?“ Darbuotoja šypsosi ir prisiminusi lojalius klientus – jie jau sveikinasi gatvėje.

„Man patinka geras žodis – pakelia ūpą. Klientai dažnai parašo atsiliepimą apie malonų aptarnavimą, apie išsamų informacijos pateikimą suprantama kalba. Įsimintiniausia padėka buvo tuomet, kai klientė skyriuje ėmė paskolą vyro laidotuvėms. Sudarė sutartį didesnei sumai, negu reikėjo, nes paskaičiavome, kad „General Financing“ sąlygos geresnės ir kartu ji galės padengti įsiskolinimą kitai bendrovei. Po mėnesio ji užsuko su saldainių dėžute ir dėkojo, kad padėjome išspręsti jos problemas“, – jautrią akimirką prisiminė Laura.

Aušrinė pritaria kolegei, kad emocijų darbe daug, tad stengiasi iš tų gerųjų „pasikrauti“ – pasidžiaugti geru žodžiu ar netikėtai įteiktu šokoladu. Skanėstų bei padėkų už išpildytus norus sulaukia ir Karolina. Ji sako, kad maloniausias atlygis – laimingos žmonių akys.

Kaip keičiasi klientų požiūris į finansus?

„Klientai daugiau domisi mūsų paslaugomis. Dažnai pirmą kartą atėję į skyrių, jaučiasi nedrąsiai, tačiau sudarę pirmąjį sandorį, ateina ir vėliau. Tai įrodo, kad mumis pasitiki ir kreipiasi pakartotinai“, – apie augantį lojalumą pasakoja Karolina.

Klientus aptarnaujančios specialistės pastebi, kad išprusimo lygis finansų tema didėja. Klientai labiau gilinasi į sąlygas, naudas, skolinasi tikrai atsakingai ir prieš tai gerai apgalvoję savo galimybes.

Aušrinė pasakoja, kad žmonės dabar drąsiau perka automobilius su lizingo paslauga, atnaujina savo namus – taip jiems patogiau, negu ilgai taupyti.

„Keičiasi ir žmonių požiūris, keičiasi ir galimybės bei būdai pasiskolinti. Jei anksčiau klientas turėdavo pats būtinai ateiti į skyrių, sudaryti sutartį, dabar galime tai atlikti telefonu. Žmonės jaučiasi laisviau, kai gali pasirinkti jiems patogiausią būdą“, – pokyčius komentavo jau 9-erius metus dirbanti Jurgita.

Savybės, reikalingos darbui

Laura šypsosi, paklausta, kokių savybių reikia sėkmingam darbui su klientais: „Noro dirbti! Būti žmogiškam, supratingam ir atsakingam. Jeigu turi noro tobulėti, stengtis, padėti, siekti savo tikslo ir pasitiki savo jėgomis – pasisekimas garantuotas“.

Aušrinė papildo kolegę: „Mūsų darbe yra svarbi kantrybė, pagarba žmogui, sugebėjimas išklausyti ir išgirsti. Darbuotojas turi būti komunikabilus, drąsiai reikšti savo mintis, kad klientas pasitikėtų priimdamas sprendimą“.

Jurgita taip pat akcentuoja kantrybės ir empatijos poreikį bei priduria: „Atsidavimo, gebėjimo bendrauti (aiškiai komunikuoti), mokėjimo prisitaikyti, gebėjimo planuoti darbo laiką, optimizmo J, pasitikėjimo savimi“.

Karolina sako, kad visko galima išmokti, tačiau klientų aptarnavimo skyriuje gerai jausis žmogus, kuris geba bendrauti, yra aktyvus, turi greitą orientaciją, yra atsakingas ir kruopštus.

Klientų aptarnavimo specialistės dirba slenkančiu grafiku. Skyrių darbo laikas pasibaigia 22 val., tad po darbo valandų jos priima visus skambučius vietoje skambučių centro darbuotojų. Klientams taip pat patogu užsukti į skyrių po darbo, tad gyvenimas čia verda, kol užsiveria skyriaus durys. Iki kito ryto.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button