Naudinga žinoti 2017 09 19

Daržuose kultivatoriai keičia kastuvus: skaitykite pirkėjų atsiliepimus bei specialistų patarimus

kultivatorius

Rudeniniai darbai darže, šiltnamyje ir sode bus lengvesni, jeigu pasitelksite į pagalbą modernius įrankius. Kartu su partneriu, „Fokus Group“, kurie atstovauja „Ikra Mogatec“ techniką, parengėme apžvalgą apie kultivatorius, kurie gali pakeisti kastuvus ar kauptukus ir sutaupyti jums laiko bei jėgų malonesniems užsiėmimams.

Pirkėjų įvertinimas: ilgaamžiai ir efektyvūs

„Ikra Mogatec“ technikos specialistas patvirtina, kad kasmet auga kultivatorių populiarumas. Šiuos prietaisus dažniausiai perka tie, kas turi daržus, šiltnamius ar nedidelius ūkius. Mažieji ūkininkai mieliau renkasi benzininę techniką, o sodų, sodybų ir daržų savininkai dažniau perka elektrinius ar akumuliatorinius kultivatorius.

„Pastebime, kad vis dažniau kultivatorius įsigyja senjorai, kuriems sunku yra dirbti pasilenkus prie lysvių. Taip pat nemažai jaunimo perka kultivatorius kaip dovaną savo seneliams į kaimą, kad palengvintų darbus“, – pasakojo „Fokus Group“ atstovas.

Pagrindiniai darbai, kuriuos galite atlikti su kultivatoriumi: šiltnamių, daržo lysvių, gėlynų ir kitų žemės plotų supurenimas. „Kiekvienas sodininkas ir daržininkas savo sklype atranda individualių galimybių kultivatoriaus panaudojimui. Pavyzdžiui, vieni tarpus tarp aviečių, braškių purena, kad žolė neaugtų, kiti net velėną įdirba“. Fizinių jėgų, dirbant su kultivatoriumi, prireikia mažiau, negu darbuojantis su kastuvu, kauptuku ar kitu mechaniniu įrankiu. Be to, rezultatas ženkliai geresnis – žemė supurenama greičiau, tolygiau ir kokybiškiau. O gerai įdirbta dirva prisideda prie didesnio derliaus.

Kaip išsirinkti kultivatorių? 

„Pagrindiniai kriterijai, renkantis kultivatorių yra kultivatoriaus darbinis plotis, gylis bei galia. Kuo didesnis kultivatoriaus darbinis plotis, tuo daugiau jis turi frezų, kurios reikalauja didesnės kultivatoriaus galios“, – sakė technikos specialistas.

Freza – tai daugiaašmenis, besisukantis mechanizmas su „peiliais“, skirtas purenti žemę. Daugelis kultivatorių turi lengvai nuimamas ir pridedamas frezas. Toks prietaisas yra dar funkcionalesnis, nes jį galima pritaikyti tiek siauroms lysvėms, tiek didesniems plotams supurenti.

Kultivatoriai skirstomi į elektrinius, akumuliatorinius ir benzininius. Labiausiai paplitę tarp smulkių ir vidutinių sodininkų, daržininkų yra elektriniai kultivatoriai. Jais naudotis itin paprasta net ir vyresnio amžiaus žmonėms, moterims. Jie yra  lengvesni nei benzininiai, manevringesni, nereikalauja daug priežiūros ir gerokai mažiau kainuoja, o kai kurie elektriniai kultivatoriai nenusileidžia ir variklio galia. Jų eksploatacija taip pat nebrangi.

Akumuliatoriniai kultivatoriai yra brangesni, bet yra puikus variantas tiems, kurių sklypai yra ne prie namų ir greta nėra elektros šaltinio.

Pasirinkdami kultivatoriaus modelį, atkreipkite dėmesį, kad jie gali būti su viena rankena arba su dviem. Nuvykite pas pardavėją ir išmėginkite abu variantus, juk darbas vyks sklandžiau, jeigu išsirinksite jums labiau tinkantį. Taip pat pasidomėkite, ar kultivatorius turi ratuką(-us) – tokį prietaisą lengviau valdyti.

Benzininiai kultivatoriai skirti didesniems plotams apdirbti ar net pramoniniam naudojimui. Juos dažniau renkasi fiziškai stipresni vyrai, smulkieji ūkininkai. Šie prietaisai sunkesni, bet efektyvesni, kai reikia apdirbti didesnius žemės plotus, kai šalia nėra elektros šaltinio.

Kultivatoriai yra ilgaamžiai, tad yra puiki investicija, kad darbai sode ir darže vyktų greičiau ir patogiau.

Jei svarstote įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button