Naudinga žinoti 2018 06 11

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – pliusai ir minusai

dantu tiesinimas

Kiekvienas odontologas patvirtins, kad dantų tiesinimas aktualus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tiesa, ne vieną atbaido nepatrauklūs breketai. Dabar specialistai siūlo alternatyvą – dantų tiesinimą skaidriomis kapomis. Daugiau apie šį variantą sužinojome pas mūsų partnerį, odontologijos klinikoje „ProDentum“.

Kam tinka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai bei metalinės vielutės), priežiūros (valgant užsilaiko maistas, sunkiau valyti) ir kt. iššūkiais. Tuo metu dantų tiesinimas kapomis daugelio panašių iššūkių padeda išvengti. Tai inovatyvus gydymas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas plokšteles, kurios tiesina dantis. Toks gydymo metodas yra alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams ar nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai.

Dantų tiesinimas yra puiki priemonė periodontologinių ligų rizikas turintiems pacientams, nes, išsiėmus kapas, galima lengvai ir kruopščiai išsivalyti dantis. Dantų tiesinimas kapomis dažniausiai rekomenduojamas pacientams, turintiems nuolatinius dantis ir motyvaciją nešioti išimamus ortodontinius aparatus. Naujausios technologijos gali pasiūlyti kapas ir vaikams – sąkandžio korekcijai augimo spurto metu bei vaikams mišraus sąkandžio periodu formuoti / palaikyti vietą nuolatiniams dantims.

Svarbu žinoti, kad ortodontinis gydymas kapomis gali būti pradedamas tik esant sveikiems dantims, nes bet koks dantų formos pasikeitimas gydymo metu (pavyzdžiui, plombavimas) turi įtakos kapos laikomumui.

Kaip vyksta dantų tiesinimas kapomis?

Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis. Jeigu taip, surenkama informacija apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas. Ši informacija siunčiama į laboratoriją, kur su specialiomis programomis sudaroma 3D individuali vizualizacija – numatoma, kaip atrodys dantys po korekcijos. Pacientui sutikus su gydymo planu, naudojant 3D spausdinimo technologijas, padaromos kapos ir pradedamas ortodontinis gydymas. Gydymo trukmė priklauso nuo kapų skaičiaus, o ši – nuo individualios paciento klinikinės situacijos.

Lankytis pas ortodontą rekomenduojama kas 6-8 savaites. Vizitų metu įvertinama gydymo eiga, patikrinama, kaip kapos laikosi, įduodami nauji kapų rinkiniai. Kapos yra nešiojamos ne mažiau kaip 22 valandas per parą. Išsiimti galima valgio, dantų valymo metu. Kapas išsiėmus, patartina laikyti specialioje dėžutėje, kad nesulūžtų ar nepasimestų. Pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus į naujas, gali jaustis veržimo, tempimo jausmas, kuris per 2-3 dienas praeina. Gera žinia ta, kad kapos retai turi įtakos kalbai, garsų tarimui. Kapų priežiūra paprasta – tereikia valyti su minkštu dantų šepetėliu ir nebraižančia dantų pasta. Gydymo metu ant kai kurių dantų klijuojami maži plombos gabalėliai, palengvinantys danties judėjimą. Jie yra nuimami gydymo pabaigoje. Taip pat ortodontas gali paskirti nešioti specialias gumeles, vadinamas „elastikais“, sąkandžio korekcijai.

Gydymo pabaigoje gali prireikti dar kartą skenuoti dantų lankus ar imti silikoninius atspaudus baigiamųjų kapų gamybai. Po aktyvaus ortodontinio gydymo pereinama į retencijos fazę – tai reiškia, kad ant viršutinių ir apatinių dantų vidinių paviršių yra fiksuojami retenciniai lankeliai ir kapos paliekamos nešioti tik naktimis. 

Dantų kapų minusai

Dantų tiesinimas kapomis yra brangesnis gydymo metodas negu gydymas standartiniais metaliniais breketais. Vis dėlto kaina yra panaši į gydymą keramikiniais ar safyriniais breketais ir žemesnė negu gydymas individualiais liežuviniais breketais. Deja, tiesinimas kapomis tiks ne visiems pacientams. Tiesinimas kapomis neatliekamas esant kryžminiam, atviram ir skeletiniam sukandimui.

Taigi atsakymą, ar jums tinka dantų tiesinimas kapomis, galėsite sužinoti apsilankę konsultacijoje pas „ProDentum“ klinikos ortodontę Dovilę Bradulskaitę.

Prireikus, galite GENERAL FINANCING BANKO teikiama pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button