Naudinga žinoti 2016 11 30

Benedikto Vanago ir komandos fanams Vytis – vieningumo simbolis

Vytis5 v2

Ištikimiausi Vyčio fanai pasakoja, ką jiems reiškia Vytis ir kaip jie jautėsi keldami nuotraukas į Vyčio mozaiką bei būdami šios simbolinės palaikymo akcijos dalimi.

Didžiulis būrys Benedikto Vanago ir „General Financing team Pitlane“ komandos fanų savo nuotrauką į Vyčio mozaiką sąžiningai kėlė net trejus metus iš eilės. Šiais metais kelti nuotraukas į mozaiką kviečiame jau ketvirtąjį kartą, todėl paprašėme ištikimiausių Vyčio fanų papasakoti, ką jiems reiškia Vytis ir kaip jie jautėsi būdami šios simbolinės palaikymo akcijos dalimi. 

Ištikimųjų komandos gerbėjų, kurie savo nuotrauką į Vyčio mozaiką įkėlė trejus metus yra išties daug ir pakalbinti visų tiesiog neturėjome galimybės, tačiau labai kviečiame mūsų „Facebook“ paskyroje dalintis savo nuomone ir komentarais. Mums labai įdomu!:)

Vytis – vienas pagrindinių mūsų tautos simbolių. Ką jis reiškia asmeniškai jums?

Martynas -  Vytis man - profesionalas, žinantis ir užtikrintai siekiantis savo tikslo.

Laura - Vytis simbolizuoja pilietiškumą, pareigą ir atsakomybę kasdieniniame gyvenime.

Haroldas - Vytis yra pasididžiavimas. Vytis yra Mes. Ir kur tik jį pamatai: ar žiūrintį išdidžiai į visus praeinančius nuo Prezidentūros, ar neramiai besiblaškantį lietuviškame vėjyje Lukiškių aikštėje, ar nesustabdomai lekiantį per Pietų Amerikos dykumas, iš karto pasijunti savas. Ir žinai, kad nesi vienas, kad už tavęs ir Vyčio stovi visi.

Žilvinas - Vytis man asmeniškai reiškia mūsų, kaip tautos, naująjį vieningumo simbolį, kuris mus vienija kaip valstybę, kaip tautą, kaip žmones, mėgstančius tam tikrus dalykus, susibūrimus ar daiktus, kuriuos būtent ir vienija VYČIO ženklas. Taip pat tokiu būdu išreiškiu pagarbą Lietuvos simbolikai, patriotiškumui.

Laurynas - Vytis man asmeniškai yra stiprybės, veržlumo simbolis.

Nerijus - Labai puikiai suvokiu Vyčio istorinį svorį. Aš labai noriu, kad šis simbolis prisikeltų naujam gyvenimui, jis privalo būti gyvas. Vytis mane pakylėja psichologiškai. Mintis, kad esu Vyčio atstovas, mane įpareigoja elgtis oriai, garbingai ir sąžiningai, kovingai. Aš didžiuojuosi savimi, savo šalimi, jos simbolika ir kultūra. Mano šeimoje yra tikri du Vyčiai: mano sūnus ir mano tėvas, tikiuosi tapti tikru vyčiu ir aš.

Mykolas - Vytis man visada buvo tikrasis valstybės simbolis. Juk jis yra naudojamas seniau, nei Lietuvos trispalvė, ir yra vienas seniausių herbų Europoje. Tad jaučiu šiam simboliui ypatingą pagarbą kaip patriotiškumo, meilės tėvynei bei veržlumo simboliui. 

Benedikto Vanago tikslas – Dakaras. O kokių tikslų siekiate jūs?

Martynas - Mano tikslas - būti savo srities profesionalu.

Mažvydas - Šiuo metu tikslas – baigti mokslus, bet ateityje yra ir kitų tikslų.

Laura - Mano tikslas – nuolat tobulėti profesinėje srityje (dirbu gydytoja), kad galėčiau maksimaliai padėti žmonėms grįžti į visavertį gyvenimą, kad jie galėtų siekti savo tikslų. O apskritai – gyventi prasmingai, kad kiekviena diena būtų to verta.

Nerijus - Mano tikslas – būti laimingu. Turiu sūnų Žilviną, kuriuo labai didžiuojuosi. Šiuo metu jis yra studentas ir atlieka savanoriškai karo tarnybą. Jo atsidavimas Lietuvai mane daro laimingą, jis yra šios dienos ir ateities Vytis, kovotojas, ateities kūrėjas. Esu architektas, kuriu pastatų projektus, kuriuose vyksta gyvenimas. Mano profesija man suteikia labai daug laimės. Vasarą atradau naują pomėgį – motociklai. Mano planuose savo motociklą ir aprangą papuošti Lietuvos simbolika.

Mykolas - Kiekvienoje gyvenimo situacijoje siekiu savo užsibrėžtų tikslų, nors iš šalies gali atrodyti, kad jie sunkiai pasiekiami. Man labai imponuoja Benedikto Vanago citata – svajok atsakingai, svajonės pildosi. Taigi, stengiuosi naudotis šia fraze – kasdieninėse veiklose siekiu svajonių, kurios gali būti sunkiai pasiekiamos, tačiau ryžtingai einant savojo tikslo link, jis artėja. 

Kur esate pastebėję naudojant Vytį?

Martynas - Geresnio Vyčio ambasadoriaus, nei Benediktas Vanagas, nežinau. Pats kol kas šios simbolikos neturiu, bet šį faktą ketinu pakeisti. Svajonės, juk tikrai pildosi. :)

Laura - Pastebiu daugiausia tik per valstybinius renginius. Vyčio simbolio, deja, neturiu, bet dažnai nešioju Benedikto Vanago marškinėlius su Vyčiu :)

Haroldas - Pastebėjau, kad Vytis labai išpopuliarėjo sporte. Žinoma, ledo ritulys jau seniai naudoja, krepšinyje neužsibuvo, futbolas vėl jį turi. O sirgaliai visada į visus mūšius ėjo kartu su vyčiu.

Žilvinas - Kiekvieną rytą tenka pastebėti Vyčio lipdukus ant automobilių, žmones nešiojančius vyčio antsiuvus (teko pastebėti tokius turintį net ir vienuolį), ženkliukus, įsegtus į švarkus ir, žinoma, Valstybinėje simbolikoje.

Laurynas - Benediktui pasirinkus Vytį kaip jo Dakaro komandos simbolį, jį pradėjau pastebėti visur: tiek gatvėse ant automobilių, tiek ant drabužių, tiek socialinėje erdvėje, taip pat pastebiu, kad šalia trispalvės vis dažniau iškeliama ir Lietuvos istorinė vėliava.

Nerijus - Vyčio simbolika sutinku beveik kiekvieną dieną, ant automobilių, vėliavų, aprangų. Asmeniškai esu gavęs dovanų nuo sūnaus marškinėlius su Vyčiu, kuriuos rengiuosi eidamas į krepšinio varžybas, važiuodamas i svečias šalis ar šiaip per emociškai pakylėtas dienas, pvz. per valstybines šventes. Taip pat turiu seną, jau nuo laiko pageltusį Vyčio plakatą – tai tėvo palikimas. Tėvas pirmą kartą rodydamas plakatą pasakojo apie R. Kalantą.

Mykolas - Vytį sodyboje jau 10 metų yra išsikėlęs mano tėtis – tiesiog tokiu būdu išreiškiame savo patriotiškumą, parodome, jog nesame abejingi valstybiškumui. Aš pats esu įsigijęs B. Vanago Vyčio lipdukų komplektą – viena dalis jų yra užklijuoti ant mano snieglentės. Esu ekstremalaus sporto entuziastas, kasmet važiuoju į užsienio kalnus. Tai tapo puikiu būdu parodyti, kad Lietuva yra veržli, siekianti savo tikslų šalis, be to užsienyje niekam nekyla klausimų, iš kur esame – Vytis viską pasako. 

Drauge su Benediktu Vanagu Dakare „važiavote“ trejus metus (kėlėte savo nuotrauką į Vyčio mozaiką). Kodėl tai jums svarbu? Kaip jautėtės žinodami, kad esate vienas iš nedaugelio, kurio nuotrauka yra ant mūsų šalies piloto automobilio?

Martynas - Vytis Vyčiui padeda siekti tikslų. Šiuo atveju Vytis nėra vienas asmuo. Žinau, kad ir aš prisidėjau prie Benedikto Vanago bent vieno iš tikslų.

Laima - Pirmais metais tai buvo kažkas naujo, negirdėto, todėl labai sužavėjo. Šauni idėja. Atsirado dar didesnis stimulas stebėti B. Vanago keliones, daugiau domėtis tuo. Smagu žiūrėti į tokius savimi pasitikinčius, ištvermingus ir užsispyrusius kovotojus. O tai, kad mano nuotrauka (kaip ir kitų) keliavo drauge, parodo, kad lenktynininkas galvoja ne vien tik apie save, jam svarbūs ir tie, kurie juo domisi ir jį palaiko. Sėkmės Benediktui ir ateinančiais metais, o mano nuotrauka, manau, ir vėl riedės dulkėtais Dakaro keliais:)

Mažvydas - Kėliau nuotrauką, nes Dakaras man įdomus nuo vaikystės ir, žinodamas, kad galiu bent tokiu būdu į jį „nuvykti“, iš karto prisidėjau. Tai iš ties šauni idėja. Matydamas Vyčio nuotrauką per televiziją ar trumpuose B. Vanago filmukuose, jaučiausi puikiai. Visada prisimindavau, kad ir aš esu toje didelėje nuotraukoje.

Laura - Tai lyg moralinis palaikymas Benediktui, pritarimas jam, jo vykdomai veiklai, projektams. Kad ir kur bebūtų, kad ir kur nuvažiuotų...

Haroldas -  „Važiavimas“ kartu su Benediktu, nors ir simbolinis, tačiau visada malonus. Nors žinai, kad tu vienas iš daugelio, bet galimybė tokiu būdu išreikšti palaikymą ir pasitikėjimą komanda visada užveda palaikyti dar stipriau.

Žilvinas - Aš tokiu būdu išreiškiau pagarbą, palaikymą (kadangi gyvai stebėti lenktynių nebuvo galimybės) lenktynininkui Benediktui Vanagui ir jo visai komandai. Tikiu ir viliuosi,  kad kiekvienoje sudėtingoje situacijoje, kurių  jam buvo ne viena, būtent Vyčio mozaika iš mūsų nuotraukų suteikė jėgų judėti pirmyn ir siekti tikslo, jeigu ne dėl savęs, tai dėl Vyčio, dėl savo gerbėjų ir fanų (tikiuosi, tokiu būdu būdami mozaikoje buvome tas antrasis vairuotojas, antrasis šturmanas, papildomas mechanikas ar pagalbinis žmogus, kuris padėjo įveikti šį sunkų išbadymą dykumoje). Jaučiausi maloniai būdamas mozaikoje, smagu, kada gali palaikyti savo mėgstamą lenktynininką tokiu būdu, tačiau labiausiai tikiuosi, jog tai padėjo jam įveikti Dakarą.

Laurynas - tiesiog smagu žinoti, kad bent tokiu būdu „buvau“ Pietų Amerikoje ir „įveikiau“ Dakarą.

Gintarė - Dakarą žiūriu kiek seniau, nei Benediktas pradėjo važiuoti, tai lenktynės, kurios apjungia daug komponentų ir visiškai nenuspėjamos. Kai pirmą kartą kėliau nuotrauką, man tai buvo kaip žaidimas ir sakiau, tai vis tiek neįkels, nes žaidimuose man nesiseka. Smalsios kolegės dėka sužinojau, kad mano nuotrauka buvo pateko į mozaiką. Antrais metais pabandžiau vėl ir jau ši kartą buvo viskas paprasčiau ir sistema jau buvo kiek tobulesnė, iškart parodė nuotraukos vietą Vytyje, o trečiais metais tai jau buvo kaip tradicija :)

Nerijus - Aš tikiu, kad esu laimingas ir sėkmingas, dažnai man pasiseka, manau tokiu būdu (būdamas ant bolido) galiu pasidalinti savo sėkme ir tai mane džiugina bei daro laimingą. Pasiūlymas Benedikto komandai: į kabiną įtaisykite internetinę kamerą, kuri pastoviai transliuotų vaizdą pro priekinį langą. Ir visai nesvarbu, ką ten rodys: ar vien dulkes, ar nakties tamsumą, ar purvo dėmę, bet taip galėtumėm būti dar arčiau Benedikto.

Mykolas - tokiu būdu siekiu pademonstruoti savo paramą B. Vanagui. Dakaro lenktynes žiūriu jau seniai, o į jį atėjus Benediktui, šios lenktynės įgavo naują prasmę – pirmą kartą taip ryškiai buvo išreikštas patriotiškumas ir simbolių naudojimas. Gerbiu šią misiją ir stengiuosi prie jos prisidėti dalyvaujant tokioje akcijoje.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button