Naudinga žinoti 2017 08 24

Ar keistumėte savo dviratį į elektrinį? Skaitykite specialistų patarimus ir pasidalinkite savo nuomone

tower electric bikes dU9rbaVIIns unsplash

Tinklaraščio įraše skaitykite, kas sieja Benedikto Vanago „General Financing team Pitlane“ komandą ir „Neematic“ – lietuvišką ekstremalioms bekelėms skirtą elektrinio dviračio hibridą. Taip pat papasakosime, kaip išsirinkti elektrinį dviratį kasdienėms kelionėms mieste ar laisvalaikiui.

Elektrinius dviračius renkasi inovatoriai 

„Topo centro“ specialistai sako, kad elektrinių dviračių pardavimai Lietuvoje auga, tačiau jų tikrasis potencialas dar neatskleistas. Tuo tarpu Vakarų Europa, turinti geriau išvystytą dviračių takų infrastruktūrą ir galinti pasigirti didesniu dviračių transporto priemonių populiarumu, stebi daug didesnį elektrinių dviračių pardavimų augimą. Be to, susidomėjimą didina dideli mokesčiai automobiliams – elektrinis dviratis tampa vis populiaresne kasdiene alternatyva – tiek kelionėms į darbą, tiek laisvalaikiui.

Kaip pastebi pardavėjai, dažniausiai elektrinius dviračius renkasi žmonės, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį, nebijo išbandyti naujovių ir domisi technologijomis. Jie ne tik galvoja apie savo sveikatą, bet ir tausoja aplinką – kasdienėms kelionėms renkasi dviratį vietoje automobilio. Juk dažnai nuo kelionės į darbą dviračiu atgraso galimybė suprakaituoti, pavargti, o su elektriniu dviračiu galima greitai atlėkti į darbą ir pamankštinti kojas riedant namo.

Elektrinis dviratis tiktų ir senjorams, ir turintiems sveikatos problemų – jis tausoja jėgas važiuojant ilgesnius atstumus, užvažiuojant į stačius kalnelius ir pan. Esant didesnėms apkrovoms, tiesiog įsijungia elektrinė pavara ir palengvina žmogaus širdies bei raumenų darbą.

Pagrindiniai elektrinio dviračio minusai lyginant su įprastu dviračiu: kaina, didesnis svoris ir šiek tiek sudėtingesnė priežiūra. Elektrinio dviračio akumuliatorius, net nenaudojamas (pavyzdžiui, žiemą), turėtų būti retkarčiais įkraunamas (kartą per 1–2 mėn.), kad neišsektų visiškai. Jeigu akumuliatorius išsenka visiškai, neįsijungia – reikalingas specialus „sužadinimas“ servise.

Kaip išsirinkti elektrinį dviratį? 

Dviračio tipas. Renkantis elektrinio dviračio tipą, galioja tos pačios taisyklės, kaip ir renkantis įprastą dviratį, nes jų būna skirtų miestui, kalnams (MTB), plentui ir t.t. Galite rasti elektrinių dviračių su vyrišku ar moterišku rėmu, o dviračio dydį pasirinkite pagal savo ūgį. Be to, taupantiems vietą iš karto rekomenduojame atkreipti dėmesį į sulankstomus elektrinius dviračių modelius – juos patogu vežtis ir į keliones.

Svoris. Kaip ir įprasto, elektrinio dviračio svoris visų pirma priklauso nuo jo konstrukcijos, medžiagų, iš kurių jis yra pagamintas. Pavyzdžiui, aliuminio rėmo dviračiai įprastai būna lengvesni. Tiesa, elektrinis dviratis bus sunkesnis už įprastą, nes papildomą elektrinio dviračio svorį sudaro variklis ir akumuliatorius. Kompaktiškų, sulankstomų elektrinių dviračių modelių galite rasti iki 20 kg. Įprastai elektriniai dviračiai sveria 20–30 kg. Sunkesni, virš 30 kg sveriantys, yra elektriniai dviračiai su švino rūgštiniais akumuliatoriais arba išskirtinės konstrukcijos dviračiai, pavyzdžiui, „choperiai“.

Akumuliatorius. Elektriniuose dviračiuose naudojami skirtingi akumuliatoriai. Nuo jų tipo dažnai priklauso ir gaminio kaina, pavyzdžiui, švino rūgštinis akumuliatorius yra pigesnis negu ličio jonų. Vis dėlto pastarieji akumuliatoriai pasižymi spartesne įkrova, ilgesniu tarnavimo laiku, mažesniu svoriu.

Brangesniuose elektrinių dviračių modeliuose naudojami žinomų gamintojų ličio jonų akumuliatoriai (Samsung“, „Bosch“, „Panasonic”, AEG ir kt.).Jie greitai pakraunami (yra akumuliatorių, kurie pakraunami per 2,5 val., kai kiti akumuliatoriai gali būti kraunami iki 6 val.), ilgaamžiai (daugiau galimų įkrovimų, negu pigesnių akumuliatorių), leidžia nuvažiuoti ilgus atstumus (virš 100 km, kai silpnesni akumuliatoriai leis nuriedėti per pusę mažesnį atstumą).

Be to, atkreipkite dėmesį, kur tvirtinamas elektrinio dviračio akumuliatorius: vieni gamintojai jį įtaisė ant dviračio rėmo, kiti – ant dviračio bagažinės. Išbandykite pas pardavėją, kuris variantas jums patogesnis. Elektrinių dviračių akumuliatorius įkrausite namuose ar biure specialiais krovikliais.

Kaina. Rekomenduojame iš anksto nuspręsti, kokią sumą skirsite elektriniam dviračiui įsigyti ir tuomet ieškoti optimaliausio kainos bei kokybės varianto. Dėl tobulėjančių technologijų jau galite įsigyti pigesnių elektrinių dviračių negu prieš kelis metus, bet tai nėra pigus malonumas ir paprasčiau elektrinį dviratį įsigyti galite su „General Financing“.

Kaip ir perkant įprastą dviratį, kainą sudaro techninės dviračių detalės (rėmo medžiaga, pavarų, stabdžių sistemos ir t.t.) bei įvairūs papildomi sprendimai. Žinoma, elektrinį dviratį pabrangina variklis ir akumuliatorius. Panagrinėkite kelis panašius modelius ir matysite, kad kaina skiriasi, pavyzdžiui, nuo akumuliatoriaus gamintojo ar skirtingos jo galios. Elektrinis dviratis, kurio kaina iki 1000 €, greičiausiai bus skirtas miestui ir bazinių parametrų: galia apie 250 W, baterijos krovimo laikas apie 6 val., nuvažiuojamas atstumas iki 80 km, maksimalus greitis siekia 25 km/h (oficialus Europos Sąjungoje leidžiamas). Sulankstomų elektrinių dviračių taip pat rastumėte šioje kainų kategorijoje.

Brangesniuose elektrinių dviračių modeliuose rasite galingesnius variklius (350 W, 500 W), akumuliatorius, kurie kraunasi trumpiau, bet nuvažiuoja daugiau kaip 100 km, kitas kokybiškesnes detales (pavyzdžiui, hidraulinius stabdžius vietoje mechaninių ir pan.).

Pasaulį stebina lietuvių sukurtas elektrinio dviračio hibridas 

Tarp elektrinių transporto priemonių kūrėjų galime sutikti ir lietuviškų pavardžių – Domas Zinkevičius ir Linas Kraniauskas 2016 m. pristatė kalnų dviračio ir motociklo hibridą „Neematic“ . Beje, Domas Zinkevičius  Dakare (2014 m.) buvo Benedikto Vanago „General Financing team Pitlane“ komandos technikas!

„Neematic“ – unikalios konstrukcijos transporto priemonė skirta bekelėms, gali pasiekti 100 km/h greitį. Variklis buvo perkeltas į rėmą ir taip padidintos ratų amortizacinės galimybės.

Socialiniame tinkle Facebook Chris Birch, Naujosios Zelandijos sportininkas (motociklų lenktynių) dalijosi „Neematic“ bandymų akimirkomis Italijos Alpėse ir negailėjo komplimentų šiam lietuvių kurtam elektriniam dviračiui.

Tiesa, norintieji įsigyti šį hibridą, turės pakloti įspūdingą – daugiau kaip 8000 € sumą! Jau dabar priimamos rezervacijos pirmiesiems 50 dviračių, kurie turėtų pasirodyti 2018 m. pradžioje.

Jei svarstote elektrinio dviračio įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button