Naudinga žinoti 2017 08 29

Akiniai ir kontaktiniai lęšiai išnyks? Paneigti mitai apie regos korekciją lazeriu

akiniai v2

Tikriausiai kiekvienas, nešiojantis akinius ar kontaktinius lęšius, yra susimąstęs apie regėjimo korekciją lazeriu. Tokias mintis prišaukia rasojantys akiniai, sausėjančios akys ir kiti nepatogumai, kurių išvardytume nemažai. „Lirema“ akių klinikoje,  kuri yra mūsų partneris, nuo 2003 metų apsilankė virš 50 000 pacientų. Vis dėlto dar daugybę žmonių nuo ryškesnio pasaulio sustabdo visuomenėje sklandantys mitai. Patyrusių mikrochirurgų paprašėme papasakoti, kaip gi yra iš tiesų.

Mitas Nr. 1: lazerinės regos operacijos yra skausmingos

Gydytojai sako, kad šis mitas yra bene dažniausias. Iš tiesų prieš procedūrą akys nuskausminamos anestetiniais akių lašais, todėl pacientas gali patirti tik lengvą diskomforto pojūtį. Pastarasis dažnai susijęs su stresu ir nerimu dėl dalyvavimo operacijoje.

Lazerinės akių operacijos metu specialaus šviesos spindulio pagalba koreguojama refrakcijos yda – pakeičiami ragenos gaubtumas ir laužiamoji geba taip pašalinant regėjimo sutrikimus. Lazeris nugarina reikalingą ragenos sluoksnį, nesukeldamas jokio terminio efekto (t.y. nudegimo).

Mitas Nr. 2: brangi procedūra 

Individuali operacijos kaina priklauso nuo keleto veiksnių: klinikos, medicininio prietaiso tipo ir konkrečios procedūros, kurią rekomenduoja gydytojas.

Vis dėlto akinius ar kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės žino, kad ir šios regos korekcijos priemonės gali gerokai patuštinti piniginę. Tarkime, abiejų akių korekcija lazeriu „Lirema“ akių klinikoje kainuoja 780 €. Vieni populiariausių Lietuvoje „Biofinity“ mėnesiniai lęšiai kainuoja apie 20 € (pardavimo kaina skiriasi pagal pardavimo vietą, taikomas akcijas), taigi per metus atsieis ~240 €. Papildomai kainuos kontaktinių lęšių skystis.

Įsigyjant akinius, išlaidos taip pat gali būti nemenkos. Pavyzdžiui, žmogui, kurio trumparegystė yra -6 dioptrijų, akinių lęšių gamyba gali kainuoti kelis šimtus eurų! Tokie akinių lęšiai gaminami iš plastiko, ploninami, kad būtų jaučiamas kuo mažesnis diskomfortas, padengiami atspindžius sulaikančiomis dangomis ir t.t. Pridėkime dar išlaidas akinių rėmeliams, kurių kaina sieks nuo keliolikos eurų iki... kad ir tūkstančio, už vardinius dizainerių rėmelius. Ir šios išlaidos kartosis, kai akiniai sulūš ar tiesiog norėsis naujų.

itas Nr. 3: rizikinga operacija 

Komplikacijos po lazerinės regos korekcijos yra itin retos. Dažniausiai pasitaikantis ir paprastai laikinas šalutinis poveikis yra akių išsausėjimas. Pojūtį lengva pašalinti į pagalbą pasitelkus receptinius akių lašus. 

„The Archives of Ophthalmology“ leidinyje publikuoti tyrimai rodo, kad kaip tik žmonėms, kasdien nešiojantiems kontaktinius lęšius, gresia didelis pavojus. 1 iš 100 kyla grėsmė, kad išsivystys bakterinis keratitas: infekcija, dėl kurios gali stipriai pablogėti regėjimas. Žmonėms, kurie nepakankamai gerai išvalo lęšius ir miega su lęšiais, ši rizika yra dar aukštesnė.

Lęšių nerekomenduojama nešioti maudantis (baseine, ežere), einant į pirtį, išsiruošus į ilgą žygį gamtoje (kur nebus sąlygų užtikrinti higienišką lęšių priežiūrą), užsiimant kontaktiniu sportu.

Mitas Nr. 4 : ilgas gijimo laikotarpis 

Iš tiesų pati regos korekcija lazeriu užtrunka 15-20 min., po jos pacientas gali keliauti namo. Prie įprasto gyvenimo būdo galima sugrįžti po dviejų savaičių. Tiesa, kiek ilgiau, apie mėnesį reikėtų neiti į pirtį, nesimaudyti atviruose vandens telkiniuose ir nenardyti, neužsiimti intensyviu sportu.

Mitas Nr. 5: neefektyvus sprendimas

Lazerinės akių operacijos gali padėti astigmatizmo, trumparegystės ir toliaregystės atveju. Kiekvienas atvejis yra labai individualus ir rekomendaciją gydytojas pateikia po konsultacijos: viskas priklauso nuo refrakcinės ydos laipsnio, ragenos storio ir kt. aplinkybių.  Įprastai pacientai po operacijos mato ryškiau negu nešiodami kontaktinius lęšius ar akinius. Be to, nebelieka kitų nepatogumų ir apribojimų, kuriuos jie sukeldavo.

Prireikus, galite pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button