Naudinga žinoti 2015 04 27

6 patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį skolinantis būsto remontui

230072 P1ZDX5 91

Mūsų apklausos rodo, jog būsto remontas ar rekonstrukcija bei nekilnojamojo turto įsigijimas yra svarbiausia priežastis, kodėl mūsų šalies gyventojai nusprendžia imti vartojimo kreditą. Šią priežastį nuo 2011 metų kasmet įvardina nuo 35 proc. iki 41 proc. apklaustųjų. Tokiems poreikiams, kaip būsto remontas, rekonstrukcija ar pradinis įnašas naujam būstui, reikalingos didesnės pinigų sumos. O tokią sumą retam pavyksta turėti iš karto, tad pagalbos žmonės kreipiasi į kredito bendroves. Jei esate vienas iš tokių žmonių, patariame atkreipti dėmesį į kelis esminius aspektus, padėsiančius išsirinkti tinkamą vartojimo kredito pasiūlymą.

Nuspręskite, kokio dydžio kreditas jums reikalingas.
Prieš imdami kreditą suskaičiuokite, kiek išleisite statybinėms medžiagoms, atlygiui darbininkams ir kitoms reikmėms (pavyzdžiui, projekto paruošimui). Remontuojant būstą patartina skolintis šiek tiek daugiau, nes tikėtina, jog remonto metu atsiras nenumatytų pirkinių, todėl tam reikia būti pasiruošus.

Įvertinkite pajamų stabilumą.
Kreditas yra ilgalaikis įsipareigojimas, o įmokas reikės mokėti kiekvieną mėnesį, todėl įvertinkite, ar kredito išsimokėjimo laikotarpiu gausite stabilias pajamas. Norėsite pakeisti darbą? Idealu, jei perėjimas iš vienos darbovietės į kitą vyktų be pertraukų. O jeigu visgi laukia mėnesio ar dviejų pertrauka, pinigus mėnesio įmokoms atsidėkite iš anksto.

Paskaičiuokite savo finansinius įsipareigojimus.
Jeigu turite kitų finansinių įsipareigojimų bankams, lizingo ar kitokioms bendrovėms, prieš imdami naują kreditą paskaičiuokite, ar jie neviršija 40 proc. jūsų mėnesio pajamų. Jei šis procentas yra didesnis, kredito išsimokėjimas kels sunkumų. Atsakingai į skolinimą žiūrinčios bendrovės tokiems klientams vartojimo kredito paprastai nesuteikia. Tinkamai susiplanuoti biudžetą ypač svarbu tais atvejais, kai naujuose namuose vyksta remontas, o gyvenant senuose dar tenka mokėti nuomą.

Atkreipkite dėmesį į BVKKMN.
BVKKMN – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Šis dydis apima visas išlaidas, susijusias su kreditu. Jis nurodo, kiek iš viso mokėsite už kreditą ir yra skaičiuojamas metams. Kuo mažesnis BVKKMN, tuo mažiau mokėsite už kreditą. Pagal dabar galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus BVKKMN neturi viršyti 200 proc.

Skirtingų įmonių pasiūlymus lyginkite pagal BVKKMN.
Būtent šis dydis gali padėti palyginti skirtingų įmonių siūlomų kreditų sąlygas. Klaidinga kreipti dėmesį tik į metinę palūkanų normą, nes vartojimo kreditas paprastai yra teikiamas su papildomais mokesčiais: sandorio sudarymo, mėnesinės įmokos tvarkymo ir kitokiais administravimo mokesčiais. Pamatyti, kiek iš viso reikės mokėti už kreditą ir objektyviai palyginti kelis pasiūlymus, galima pagal BVKKMN. Šį dydį vartojimo kredito pasiūlymuose privalo nurodyti visos kreditus teikiančios įmonės.

Rinkitės atsakingą įmonę.
Atsakingai skolinanti įmonė ne tik įvertins jūsų mokumą t. y. jūsų finansines galimybes grąžinti kreditą, bet ir gali atsisakyti suteikti kreditą, jeigu nustatys, kad jūs negalėsite jo laiku ir tvarkingai grąžinti. Apie įmonės atsakingą požiūrį signalizuoja ir sertifikatai bei įmonėje propaguojama atsakingo skolinimo politika.

Šie paprasti žingsniai gali ne tik padėti priimti sprendimą dėl kredito, bet ir būti tikram, kad bus pasirinktas geriausias variantas.

Jei svarstote būsto remontą ar įsirengimą, susipažinkite su paskola būsto remontui.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button