Naudinga žinoti 2018 11 14

5 efektyvūs mankštos pratimai prie darbo stalo

adult beard blur 842567

Dirbantiems prie kompiuterio mūsų partnerio „Alfa Steps“ specialistai siūlo 5 paprastus pratimus, kad pagerintumėte darbingumą ir pratemptumėte sustingusius raumenis.

Smegenis stimuliuoja judėjimas

Technologijų amžiuje daug lengviau išsiaiškinti, kokie veiksniai lemia geresnę sveikatą, lydinčią į geresnę gyvenimo kokybę. Pagerinti mūsų savijautą gali ne išmaniosios programos, o paprasti dalykai, pavyzdžiui, judėjimas.

Neuromokslininkai nustatė teigiamą poveikį smegenims net po vienos treniruotės – gerėja dėmesio sutelkimas, kuris gali išlikti dvi valandas, gerėja reakcijos laikas. Taip nutinka dėl fizinio krūvio metu išsiskiriančių neurotransmiterių (dopamino, noradrenalino ir serotonino), kurie atsakingi už reakciją ir dėmesį. Akivaizdus judėjimo teigiamas poveikis mūsų organizmui, tačiau ne visi turime galimybę judėti nuolat.

Sėdimas darbas turi atvirkščią poveikį: ilgai sėdint prastėja atraminė raiščių ir raumenų sistemos funkcija, ta pati kūno padėtis skatina įsitempimą tose pačios raumenų grupėse, prastėja kraujotaka.

Sėdimą darbą dirbantys žmonės daugiau negu 80 proc. darbo laiko praleidžia ant kėdės. „Alfa Steps“ kineziterapeutai pastebi, jog žmonės dažniausiai skundžiasi viršutinių galūnių, pečių juostos, apatinės nugaros skausmu. Tai susiję su sėdima padėtimi, kuri ne visada išlaikoma taisyklinga. Dėl šios priežasties trumpėja užpakaliniai kaklo, šlaunų ir blauzdų raumenys.

Vis dėlto stengiantis ilgai sėdėti taisyklingai, kūnas taip pat pavargsta. Be to, ilgai žiūrint į ekraną sausėja akys, o apsauginiai akiniai ir lašiukai į akis nebepadeda. Japonai pastebėjo, jog reguliarus fizinis aktyvumas padeda mažinti šiuos simptomus.

Mankšta prie darbo stalo

Kaip sako „Alfa Steps“ kineziterapeutė, natūralu, kad kūnas nori keisti padėtis. Naudinga būtų, jeigu darbo padėtis nebūtų visada vienoda, pavyzdžiui, telefonu galima kalbėti žingsniuojant (naudojantis laisvų rankų įranga), kėdę galima retkarčiais pakeisti į didelį gimnastikos kamuolį arba, jeigu yra galimybė, pakelti stalą ir dirbti stovint.

Taip pat specialistai rekomenduoja neužsisėdėti darbo vietoje ir atlikti reguliarias pertraukėles, išnaudojant jas raumenų pratempimui ar nesunkiam pratimui atlikti. Nustatyta, jog reguliarios pertraukos pagerina darbingumą ir dėmesio koncentraciją.

  1 pratimas: laikant nedidelę įtampą kaklo raumenyse, sukti galvą į kairę ir dešinę puses. Lenkti kaklą į šonus nekeliant pečių. Atlikti 10–15 kartų.
  2 pratimas: pastatykite pėdas kiek plačiau negu klubus, ir, išlaikydami pėdas nukreiptas pirmyn, giliai pritūpkite. Rankas laikykite vidinėje kelių dalyje. Norite tikėkite, norite – ne, bet tai yra žmogaus natūrali poilsio padėtis. Kai kurios tautos gilaus pritūpimo padėtyje valgo. Kiek laiko patogiai galite išbūti šioje padėtyje?
  3 pratimas: stovėkite ištiestų rankų atstumu nuo sienos, pėdos plačiau negu klubai. Spauskite krūtinę žemyn, kojas išlaikydami tiesias arba vos sulenktas per kelius. Tempimą jausite per krūtinės šonus ir užpakalinę šlaunies dalį. Laikykite ~30 sek.
  4 pratimas: atsirėmę į kėdę su keliu, važiuokite ja atgal, kol pajausite tempimą tos kojos klubo priekinėje dalyje ir šlaunyje. Laikykite kiekvienai kojai ~45 sek.
  5 pratimas: sėdėdami ištieskite vieną koją per kelį, kreipkite pėdos pirštus aukštyn, traukite pėdą į save. Svirkite liemeniu pirmyn, tik nesikūprinkite. Laikykite ~30 sek. kiekvienai kojai.

 Kineziterapeutė rekomenduoja atlikti po vieną iš šių pratimų kartą per valandą: „Neužtruksite ilgiau negu 1,5 min, o naudą jausite darbo pabaigoje – nebūsite tokie nuvargę. Tik atminkite – šie pratimai nebus laikomi treniruote. Jeigu norite jausti gerėjančią funkcinę būklę, reikės atlikti daugiau ir kiek sunkesnių pratimų.“

Mankštą išbandė GF darbuotojai

Su šiais ir kitais efektyviais mankštos pratimais buvo supažindinti ir „General Financing“ darbuotojai.

Be to, jiems skiriama metinė 100 € kompensaciją, kurią kiekvienas darbuotojas gali skirti savo mėgstamai sporto veiklai. Taip įmonė skatina darbuotojus palaikyti fizinį aktyvumą ir stiprinti sveikatą.

Kaip pasakojo GF darbuotojas Justinas, dalį savo kompensacijos šiemet jis skirs kineziterapijos užsiėmimams:

„Užsiregistravau į „Alfa Steps“ treniruotes, kurios mums buvo pristatytos biure. Jau pirmoji treniruotė man tikrai patiko, planuoju ir toliau lankytis

Sporto klube „Alfa Steps“ užsiėmimus lanko ir „General Financing“ generalinis direktorius Konstantinas Balakinas, kuris itin vertina darbą su kineziterapeutais.

„Alfa Steps“ sporto klube individualiai įvertinama fizinė būklė, nustatomos silpnos vietos ir dirbama jas stiprinant. Kaip iš savo patirties pastebi K. Balakinas, bet kokio rimto sporto negalima pradėti be stipraus pagrindo, t. y. paruošto kūno.

Išbandykite paprastus, bet tikrai efektyvius pratimus, kad po darbo dienos prie kompiuterio nebūtumėte pervargę ir sustingę. Be to, galite kreiptis į „Alfa Steps“ specialistus, kurie padės jums nustatyti savo kūno silpnąsias vietas ir parodys, kaip tinkamai jas stiprinti.

Prireikus, galite pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button