Naudinga žinoti 2016 11 28

12 patarimų, kaip be streso išgyventi kalėdinių dovanų pirkimą

kalediniai pirkiniai

Išgyventi kalėdinių dovanų pirkimo karštinę galėsite ramiai ir be streso, jeigu laikysitės mūsų siūlomų patarimų. Sužinokite, kokie jie, ir jūsų daugiau niekada nekamuos klausimas „Ką gi padovanoti?“.

1. Susidarykite žmonių, kuriems pirksite dovanas, sąrašą. Šiame sąraše turėtų atsidurti jūsų šeimos nariai, artimiausi draugai ir kolegos ar verslo partneriai. Galite pasidaryti ir papildomą sąrašą žmonių, kuriuos norėtumėte pradžiuginti, jeigu tam liks laiko ir resursų, bet nepamirškite prioritetų ir pirmiausia rūpinkitės dovanomis iš pagrindinio sąrašo.

2. Dovanų idėjas užsirašykite iš anksto. Iki Kalėdų laiko dar yra, todėl jeigu su žmogumi, kuriam dovanos ieškote, bendraujate dažnai, atidžiai sekite, ką jis kalba. Labai dažnai paprasto pokalbio metu gali paaiškėti, kuo žmogus žavisi, ką mėgsta, kas jam tuo metu aktualu. Užsirašykite šias mintis, nes vėliau jos gali praversti.

3. Pradėkite nuo tų dovanų, dėl kurių esate tikri. Galvojant apie kai kuriuos žmonės dovanų idėjos gimsta labai lengvai. Tokiais atvejais pradėkite būtent nuo šių dovanų pirkimo. Jūs turėsite laiko paieškoti nuolaidų, pasirinkti iš kelių variantų ar užsisakyti internetu. Kalėdinis laikotarpis visiems prekybininkams įtemptas, todėl turėkite mintyje, kad kai kurios dovanos gali keliauti ilgiau negu įprastai.

4. Dovanokite patirtis. Brangiausia, ką turime, yra laikas, praleistas su artimais žmonėmis. Todėl užuot galvoję, kokį naują daiktą padovanoti, įteikite kuponą vakarienei, bendrai pramogai ar kelionei. Džiaugsmas bus dvigubas – tiek gavus dovaną, tiek drauge mėgaujantis jos išpildymu. Be to, taip jūs parodysite, kad norite daugiau laiko praleisti su žmogumi ir kad jums smagu tą daryti.

5. Dovanokite asmenines dovanas. Tam, kad dovana jos gavėjui patiktų, ji turi būti susijusi su jo pomėgiais. Kaip tokią dovaną sugalvoti? Pamėginkite sudaryti sąrašą dalykų, kuriais domisi žmogus, kuriam ieškote dovanos. Šis sąrašas turi būti kaip galima ilgesnis, todėl rašykite viską, kas tik šaus į galvą. O paskui prie kiekvieno punkto prirašykite po tinkančią idėją. Pvz. jeigu dovanos gavėjas mėgsta skaniai gaminti, šalia šito punkto galite pasižymėti „receptų knyga“. Labai svarbu ką nors prirašyti prie visų punktų. Tikrai nereikia nupirkti visko, bet tokiu būdu jums gali kilti net keletas originalių idėjų, o sukombinavus kelias, gali išeiti išties įsimintina dovana.

6. Grįžkite į vaikystę. Vaikystę daugelis iš mūsų prisimena su šviesia nostalgija. Būdami vaikais, žinoma, troškome pačių įvairių dalykų, tačiau nebūtinai viską galėjome gauti. Jeigu gerai pažįstate žmogų arba turite galimybę pasikalbėti su jo tėvais ar vaikystės draugais, išpildykite kokią nors jo vaikystės svajonę. Galbūt vaikystėje šis žmogus labai norėjo kokio nors kompiuterinio žaidimo? Arba nusipirkti visą kilogramą mėgiamų saldainių? Išpildykite šią jo vaikystės svajonę!

7. Sukurkite dovaną patys. Rankų darbo dovanomis džiaugiasi visi, o jeigu ši dovana bus sukurta jūsų pačių rankomis, tai tikrai neliksite neįvertinta. Jeigu mokate megzti, siūti, gaminate muilą, papuošalus, verdate skanias uogienes, džiovinate grybus, rašote dainas, piešiate ar turite kitokių talentų bei gebėjimų, paverskite juos dovana.

8. Nedovanokite pinigų. Pinigų dovanojimas parodo tik tai, kad jūs nesiteikėte skirti laiko ir pagalvoti, kokią dovaną įteikti. Jeigu vis dėlto norite dovanoti pinigus arba žinote, kad būtent jie dovanos gavėjui pravers labiausiai, pasistenkite juos įdomiau supakuoti, padovanoti drauge su kokia nors vertinga knyga arba kaip nors kitaip išreikškite savo asmeninį dėmesį.

9. Pabūkite detektyvais. Jeigu jokie patarimai neveikia ir vis tiek negalite sugalvoti, kokią dovaną išrinkti, tuomet pabūkite detektyvais. Peržiūrėkite dovanos gavėjo socialinių tinklų profilius ir paieškokite užuominų. Dažniausiai žmonės nesivaržo išreikšti to, kas jiems patinka. Galbūt dovanos gavėjas ne taip seniai dalinosi jam patinkančia daina? Padovanokite dainos atlikėjo albumą arba bilietus į koncertą. O galbūt dovanos gavėjas yra pamėgęs kokį nors prekės ženklą? Padovanokite jam šio prekės ženklo gaminį.

10. Prie dovanos būtinai pridėkite ranka rašytą sveikinimą. Kaip jaučiatės gavę atviruką su iš anksto atspausdintu užrašu? Nedarykite šios klaidos ir visuomet patys įrašykite sveikinimą. Jeigu trūksta įkvėpimo, užtenka ir paprasto „Su šventėmis!“ arba „Sveikinu!“. Tačiau dovanos gavėją visuomet pradžiugins trumpas paaiškinimas, kodėl išrinkote būtent šią dovaną, gražus atsiminimas apie jūsų draugystę ar tiesiog nuoširdus palinkėjimas. Beje, svarbu, kad atvirukas su tokiu sveikinimu būtų įteiktas ir perskaitytas dar prieš atidarant dovaną.

11. Dovanos įteikimą paverskite švente. Jeigu kalėdinę dovaną dedate ne po eglute, bet teikiate tiesiai į rankas, žinokite, kad ji padarys žymiai didesnį įspūdį, jeigu sugalvosite originalų įteikimo būdą. Pavyzdžiui, jeigu dovana skirta artimam žmogui, paslėpkite ją namuose ir nubraižykite link jos vedantį žemėlapį. O prie nedidelės dovanėlės pririšti keli helio balionai iš karto padarys įspūdį ir nustebins dovanos gavėją. Būkite kūrybiški ir leiskite sau netgi šiek tiek išeiti iš ribų. Tarkim, jeigu dovanojate saldainių rinkinį, supakuokite ne visą rinkinį, bet kiekvieną saldainį atskirai. Arba suvyniokite dovaną keliais sluoksniais, panaudodami vis kitos spalvos pakavimo popierių, o tada beliks stebėti kaip dovanos gavėjas džiūgauja atplėšdamas vis naują sluoksnį. Beje, įpakuota dovana visuomet atrodo žymiai geriau negu nesupakuota.

12. Parinkite tinkamą dovanos įteikimo laiką. Net ir geriausiai parinkta ir kruopščiai įpakuota dovana nepadarys įspūdžio, jeigu ji bus įteikta paskubomis ir tokiu momentu, kai dovanos gavėjas neturi laiko jos apžiūrėti. Geriausia dovanoti ramioje aplinkoje, kai abu dovanos teikime dalyvaujantys asmenys yra atsipalaidavę ir gerai nusiteikę. O jeigu šeimos dovanas dedate po eglute, susiplanuokite bendrą dovanėlių išpakavimą. Džiaugsmas ir gera nuotaikai garantuoti!

Gauk pasiūlymą
bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button